Toxoplasma gondii DNA | metoda jakościowa QPCR

240,00 

Toxoplasma gondii to pierwotniak pasożytniczy, który może powodować chorobę zwaną toksoplazmozą. Jest szeroko rozpowszechniony na całym świecie i może zarażać ludzi oraz inne ssaki, w tym koty, które są jego głównymi nosicielami.

SKU: 409

Opis

Toxoplasma gondii to pierwotniak pasożytniczy, który może powodować chorobę zwaną toksoplazmozą. Jest szeroko rozpowszechniony na całym świecie i może zarażać ludzi oraz inne ssaki, w tym koty, które są jego głównymi nosicielami.

Badanie wirusa Toxoplasma gondii metodą PCR (reakcji łańcuchowej polimerazy) jest jedną z technik diagnostycznych stosowanych do wykrywania materiału genetycznego tego pierwotniaka w próbkach biologicznych.

Badanie PCR Toxoplasmy gondii jest bardzo czułe i specyficzne, umożliwiając wykrycie nawet niewielkich ilości materiału genetycznego pierwotniaka w próbce. Jest to szczególnie przydatne w przypadkach podejrzenia toksoplazmozy u osób o osłabionej odporności, u kobiet w ciąży lub u noworodków.

Wyniki badania PCR Toxoplasmy gondii są interpretowane przez lekarza na podstawie obecności lub braku amplifikowanego materiału genetycznego pierwotniaka. Dodatkowo, ilościowy wynik może dostarczyć informacji na temat obciążenia infekcją Toxoplasma gondii.

Informacje dodatkowe

Termin

14-21 dni roboczych

Materiał

surowica (na podłożu żelowym)

W przypadku zleceń na badania genetyczne niezbędne jest podanie pełnych danych osobowych (imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania). Podczas rejestracji pacjent zawsze powinien wypełnić Deklarację świadomej zgody Pacjenta na wykonanie molekularnych badań genetycznych.

Przed przystąpieniem do badania krwi, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, aby uzyskać jak najdokładniejsze i wiarygodne wyniki. Poniżej znajdziesz wskazówki, które powinny pomóc, w spełnieniu wszystkich wymagań i zaleceń dotyczących przygotowania do badania krwi:

  1. Czas od ostatniego posiłku: upewnij się, że między ostatnim posiłkiem a pobraniem krwi minęło co najmniej 8-12 godzin. Pamiętaj, że powinieneś być na czczo podczas pobierania próbki krwi. To oznacza, że nie powinieneś jeść ani pić nic poza wodą przez ten czas.
  2. Unikaj obfitych i tłustych posiłków oraz alkoholu: w dniu poprzedzającym badanie krwi, unikaj spożywania obfitych, tłustych posiłków oraz alkoholu. To pomoże wyeliminować wpływ tych czynników na wyniki badań.
  3. Woda: przed samym badaniem możesz wypić wodę. Woda nie wpływa na wyniki badań.
  4. Pora dnia: jeśli to możliwe, planuj badanie krwi na godziny poranne, między 7:00 a 10:00. Wynika to z faktu, że wiele procesów w organizmie ma swoje naturalne zmiany w ciągu dnia, co może wpłynąć na wyniki badań.
  5. Odpoczynek: przed samym pobraniem krwi, zaleca się odpoczynek przez około 15 minut. To pomoże uspokoić organizm i może zmniejszyć ewentualny stres, który może wpłynąć na wyniki.
  6. Leki: w miarę możliwości, przeprowadź badanie krwi przed przyjęciem porannej dawki leków. Jeśli jest to niemożliwe lub niebezpieczne z medycznego punktu widzenia, skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jak najlepiej postąpić. Zawsze informuj personel medyczny o przyjmowanych lekach, suplementach oraz preparatach ziołowych. Te informacje zostaną odnotowane w rejestracji i mogą mieć wpływ na interpretację wyników.
  7. Zgłoszenie medycznego stanu: jeśli jesteś chory lub masz jakiekolwiek dolegliwości, które mogą wpłynąć na wyniki badań krwi, poinformuj o tym personel medyczny podczas rejestracji lub przed samym pobraniem krwi.

Więcej informacji

Aby umówić się na badanie, skorzystaj z jednej z dwóch dostępnych opcji.

Zadzwoń bezpośrednio pod numer infolinii laboratorium lub skorzystaj z formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie internetowej.

Sprawdź nasze punkty pobrań