Beta-hydroksymaślan : Poziom ciał ketonowych

7,00 

Ogólne informacje o badaniu:

Jeśli bardzo dobrze znasz swój organizm ale nie możesz jednoznacznie stwierdzić czy osiągnąłeś pożądanym poziom “ketozy”

Najlepszym i najbardziej miarodajnym sposobem na sprawdzenie czy jest się na “ketozie jest ich pomiar z surowicy krwi.

Im dłużej jesteśmy na ketozie, tym więcej beta-hydroksymaślanu trafia do naszych tkanek oraz mózgu.

 

Przygotowanie do badania:

Krew pobiera się od pacjenta będącego na czczo.

SKU: 147

Opis

Dzięki odpowiedniej diecie i aktywności fizycznej możliwe jest wprowadzenie naszego organizmu w stan “ketozy” dzięki czemu nasz organizm spala tłuszcz i wykorzystuje go jako formę energii (zamiast glukozy).

Dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ, ciała ketonowe są alternatywnym produktem utleniania wolnych kwasów tłuszczowych w wątrobie. Mózg, mięśnie, serce oraz nerki potrafią wykorzystać je jako materiał energetyczny.

  • Kwas 3-hydrokymasłowy (BHP beta-hydroksymaślan) to naturalnie występująca w organizmie substancja. Nie jest ketonem, lecz mimo to jest zaliczany do ciał ketonowych. Gdyż stężenie glukozy we krwi jest niskie z powodu małej ilości kalorii dostarczanej do organizmu, intensywnie trenujemy oraz stosujemy dietę ketogeniczną, może zostać użyty jako źródło energii.
  • Beta-Hydroksymaślan stosowany jest również w formie suplementacji, głównie dla osób aktywnych fizycznie i na diecie ketogenicznej. Żeby wejść w stan ketozy, wystarczy ograniczyć węglowodany, oraz zadbać o odpowiednią podaż tłuszczu, minimum 60%, w okresie adaptacji powyżej 80%.

Jeśli bardzo dobrze znasz swój organizm ale nie możesz jednoznacznie stwierdzić czy osiągnąłeś pożądanym poziom “ketozy”

Najlepszym i najbardziej miarodajnym sposobem na sprawdzenie czy jest się na “ketozie jest ich pomiar z surowicy krwi.

Im dłużej jesteśmy na ketozie, tym więcej beta-hydroksymaślanu trafia do naszych tkanek oraz mózgu.

Informacje dodatkowe

Termin

1 dzień roboczy

Materiał

surowica