Panel Rekombinanty Pyłki (Polycheck)
160,00 zł
Sezon pylenia drzew, traw i chwastów może być dla osób z alergią pyłkową wyzwaniem. Jeśli chcesz zrozumieć swoją reakcję na alergeny pyłkowe lub podjąłeś terapię możesz wykonać badanie diagnostyczne – Panel Rekombinanty Pyłki (Polycheck).
- Opis
- Informacje dodatkowe
- Alergeny w panelu
- Punkty Pobrań
Opis
Panel Rekombinanty Pyłki (Polycheck) to innowacyjne narzędzie diagnostyczne, które umożliwia pogłębioną analizę reakcji organizmu na alergeny pyłkowe. Opracowany z myślą o pacjentach kwalifikujących się do terapii na alergię pyłkową, panel ten dostarcza precyzyjnych informacji o reakcjach na alergeny pyłków drzew, traw i chwastów. W sezonach pylenia, te alergeny mogą wywoływać objawy takie jak katar sienny, duszności i swędzenie oczu.
Panel Rekombinanty Pyłki (Polycheck) dostarcza dokładnej diagnostyki alergii pyłkowej na alergeny drzew, traw i chwastów. Analiza poziomu przeciwciał E (IgE) oraz obecność specyficznych białek alergenowych pozwala na lepsze zrozumienie reakcji organizmu na poszczególne alergeny pyłkowe. To kluczowe informacje dla planowania strategii leczenia, w tym immunoterapii, oraz unikania reakcji alergicznych. Panel umożliwia bardziej precyzyjne podejście do diagnostyki i terapii alergii pyłkowej. Dzięki kompleksowej analizie reakcji organizmu na specyficzne alergeny, panel ten wspiera pacjentów w unikaniu objawów alergii i prowadzeniu zdrowszego życia w okresach pylenia.
Przygotowanie:
Informacje dodatkowe
Termin | 7 dni roboczych |
---|---|
Materiał | surowica |
Skład panelu:
Panel Rekombinanty Pyłki (Polycheck) zawiera siedem kluczowych komponentów, które pozwalają na dokładną analizę reakcji organizmu na alergeny pyłków:
Pyłek tymotki łąkowej: Ekstrakt alergenowy, który jest istotnym składnikiem badania.
rPhl p 1 – Ekspansyna: Molekuła alergenowa związana z pyłkiem tymotki łąkowej, potencjalnie wywołująca reakcje alergiczne.
rPhl p 5 – Trawy Gr. 5: Innym ważnym składnikiem związanym z pyłkiem tymotki łąkowej, odpowiedzialnym za reakcje alergiczne.
rPhl p 7 – Polkalcyna: Kolejna istotna molekuła alergenowa z pyłku tymotki łąkowej, mogąca wywoływać reakcje uczuleniowe.
rPhl p 12 – Profilina: Molekuła związana z pyłkiem tymotki łąkowej, która może wpływać na reakcje alergiczne.
Pyłek brzozy: Ekstrakt alergenowy, istotny element badania.
rBet v 1 – PR-10: Białko alergenowe związane z pyłkiem brzozy, które może wywoływać reakcje alergiczne.
rBet v 2 – Profilina: Inna ważna molekuła związana z pyłkiem brzozy, odpowiedzialna za reakcje alergiczne.
Pyłek bylicy: Ekstrakt alergenowy, istotny element badania.
rArt v 1 – Defensyna roślinna: Molekuła związana z pyłkiem bylicy, mogąca wpływać na reakcje alergiczne.
Marker CCD: Podobnie jak w poprzednich panelach, obecność markerów CCD pozwala na pełniejszą analizę reakcji organizmu na różne alergeny.