Panel Komponenty Jaja Kurzego (Polycheck)

168,00 

Jajo kurze, będąc źródłem wysokowartościowych białek i ważnych witamin, jest jednym z podstawowych składników odżywczych w naszej diecie. Niestety, dla niektórych osób może ono stanowić poważne zagrożenie ze względu na alergię pokarmową, która jest drugą co do częstości przyczyną alergii u dzieci.

Panel pomoże pogłębić diagnostykę u pacjentów kwalifikowanych do rozpoczęcia terapii. Umożliwi monitorowanie rozwoju tolerancji oraz wprowadzenie spersonalizowanych zaleceń dietetycznych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta.

SKU: 946

Opis

Panel Komponenty jaja kurzego to test, który umożliwia identyfikację konkretnych białek alergenowych w jaju kurzym. Skomponowany z myślą o pacjentach z alergią pokarmową, ten panel umożliwia precyzyjną analizę reakcji organizmu na składniki jaj, takie jak białko i żółtko. Jaja kurzego są potężnym alergenem, mogącym wywoływać różnorodne objawy alergiczne, od łagodnych do poważnych.

Zastosowanie i korzyści:

Panel Komponenty jaja kurzego umożliwia precyzyjną diagnostykę alergii pokarmowej na jajo kurze. Dzięki dokładnej analizie poziomu przeciwciał E (IgE) oraz obecności konkretnych białek alergenowych, lekarze i pacjenci mogą lepiej zrozumieć, na które składniki jaj organizm reaguje. To kluczowe informacje przy wybieraniu strategii unikania alergenów oraz planowaniu diety.

Dzięki precyzyjnej analizie reakcji organizmu na składniki jaj, ten panel pomaga pacjentom unikać ryzyka reakcji alergicznych i prowadzić zdrowsze, bezpieczniejsze życie. Wiedza o konkretnych alergenach w jajach pozwala na lepsze zarządzanie dietą i unikanie potencjalnych zagrożeń.

Przygotowanie:

Więcej informacji

Informacje dodatkowe

Termin

7 dni roboczych

Materiał

surowica

Skład panelu:

Panel Komponenty jaja kurzego zawiera sześć kluczowych komponentów, które pozwalają na dokładną analizę reakcji organizmu na jaja kurzego:

  1. Białko jaja kurzego: Ekstrakt zawierający białka jaja kurzego, istotny element badania.
  2. Żółtko jaja kurzego: Ekstrakt zawierający żółtko jaja, także istotny składnik badania.
  3. Gal d 1 – Owomukoid: Molekuła alergenowa, która jest najbardziej alergizująca i odporna na temperaturę. Jest głównym białkiem w białku jaja.
  4. Gal d 2 – Owoalbumina: Inna ważna molekuła alergenowa w jajach, mogąca wywoływać reakcje alergiczne.
  5. Gal d 3 – Konalbumina/Owotransferyna: Kolejna istotna molekuła alergenowa, obecna w jajach, której działanie alergenne można zmniejszyć za pomocą obróbki termicznej.
  6. Gal d 4 – Lizozym: Składnik jaja, który także może wywoływać reakcje alergiczne i jest wrażliwy na obróbkę termiczną.