IgE sp. Owies (F7)

40,00 

Badanie IgE sp. Owies (F7) to ilościowe oznaczenie przeciwciał klasy IgE specyficznych dla alergenów związanych z owsianymi ekstraktami alergenów (oznaczanymi jako F7 lub f07).

Opis

Cel badania IgE sp. Owies (F7):

Identyfikacja reakcji alergicznych na alergeny związane z owsem.

Produkty z owsa, takie jak mąka, płatki, mleko owsiane, mogą wywoływać różnorodne reakcje alergiczne. Reakcje mogą obejmować zespół alergii jamy ustnej (OAS), anafilaksję, objawy żołądkowo-jelitowe, reakcje skórne i objawy układu oddechowego, takie jak nieżyt nosa, zapalenie spojówek i nosa.

Ryzyko uczulenia u dzieci:

Dzieci z atopowym zapaleniem skóry są w grupie ryzyka wystąpienia uczulenia na owsa, co może prowadzić do ostrej alergii na kosmetyki zawierające owies.

Reaktywność krzyżowa:

Wykazano reaktywność krzyżową pomiędzy aweninami owsa a gliadynami pszenicy, hordeinami jęczmienia i sekalinami żyta, a także między owsianymi a ryżowymi alergenami.

Bezpieczeństwo badania:

Oznaczenie IgE nie niesie ryzyka dla pacjenta.

 

Informacje dodatkowe

Termin

7 dni roboczych

Materiał

surowica

Przed przystąpieniem do badania krwi, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, aby uzyskać jak najdokładniejsze i wiarygodne wyniki. Poniżej znajdziesz wskazówki, które powinny pomóc, w spełnieniu wszystkich wymagań i zaleceń dotyczących przygotowania do badania krwi:

  1. Czas od ostatniego posiłku: upewnij się, że między ostatnim posiłkiem a pobraniem krwi minęło co najmniej 8-12 godzin. Pamiętaj, że powinieneś być na czczo podczas pobierania próbki krwi. To oznacza, że nie powinieneś jeść ani pić nic poza wodą przez ten czas.
  2. Unikaj obfitych i tłustych posiłków oraz alkoholu: w dniu poprzedzającym badanie krwi, unikaj spożywania obfitych, tłustych posiłków oraz alkoholu. To pomoże wyeliminować wpływ tych czynników na wyniki badań.
  3. Woda: przed samym badaniem możesz wypić wodę. Woda nie wpływa na wyniki badań.
  4. Pora dnia: jeśli to możliwe, planuj badanie krwi na godziny poranne, między 7:00 a 10:00. Wynika to z faktu, że wiele procesów w organizmie ma swoje naturalne zmiany w ciągu dnia, co może wpłynąć na wyniki badań.
  5. Odpoczynek: przed samym pobraniem krwi, zaleca się odpoczynek przez około 15 minut. To pomoże uspokoić organizm i może zmniejszyć ewentualny stres, który może wpłynąć na wyniki.
  6. Leki: w miarę możliwości, przeprowadź badanie krwi przed przyjęciem porannej dawki leków. Jeśli jest to niemożliwe lub niebezpieczne z medycznego punktu widzenia, skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jak najlepiej postąpić. Zawsze informuj personel medyczny o przyjmowanych lekach, suplementach oraz preparatach ziołowych. Te informacje zostaną odnotowane w rejestracji i mogą mieć wpływ na interpretację wyników.
  7. Zgłoszenie medycznego stanu: jeśli jesteś chory lub masz jakiekolwiek dolegliwości, które mogą wpłynąć na wyniki badań krwi, poinformuj o tym personel medyczny podczas rejestracji lub przed samym pobraniem krwi.

Więcej informacji