IgE sp. Kazeina (F78)

40,00 

IgE sp. Kazeina (F78) to immunoglobulina E (IgE) skierowana przeciwko kazeinie, która jest białkiem występującym w mleku. Kazeina jest jednym z głównych białek mleka krowiego, i jest często odpowiedzialna za reakcje alergiczne u osób, które są uczulone na mleko.

Opis

IgE sp. Kazeina (F78) to immunoglobulina E (IgE) skierowana przeciwko kazeinie, która jest białkiem występującym w mleku. Kazeina jest jednym z głównych białek mleka krowiego, i jest często odpowiedzialna za reakcje alergiczne u osób, które są uczulone na mleko.

Objawy alergii na kazeinę lub mleko mogą być różnorodne i występować po spożyciu produktów mlecznych lub produktów zawierających mleko. Objawy te mogą obejmować:

 1. Skórne objawy: swędzenie, pokrzywka, zaczerwienienie skóry, obrzęk warg, twarzy lub innych części ciała.
 2. Objawy układu pokarmowego: biegunka, wymioty, nudności, bóle brzucha.
 3. Objawy układu oddechowego: kaszel, duszność, świszczący oddech, przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa.
 4. Objawy ogólne: zmęczenie, utrata apetytu, spadek masy ciała (szczególnie u dzieci).
 5. Reakcje anafilaktyczne: u niektórych osób uczulonych na kazeinę może wystąpić ciężka, zagrażająca życiu reakcja alergiczna zwana anafilaksją. Objawia się ona nagłym spadkiem ciśnienia krwi, utratą przytomności, trudnościami w oddychaniu i obrzękiem górnych dróg oddechowych.

 

Informacje dodatkowe

Termin

7 dni roboczych

Materiał

surowica

Przed przystąpieniem do badania krwi, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, aby uzyskać jak najdokładniejsze i wiarygodne wyniki. Poniżej znajdziesz wskazówki, które powinny pomóc, w spełnieniu wszystkich wymagań i zaleceń dotyczących przygotowania do badania krwi:

 1. Czas od ostatniego posiłku: upewnij się, że między ostatnim posiłkiem a pobraniem krwi minęło co najmniej 8-12 godzin. Pamiętaj, że powinieneś być na czczo podczas pobierania próbki krwi. To oznacza, że nie powinieneś jeść ani pić nic poza wodą przez ten czas.
 2. Unikaj obfitych i tłustych posiłków oraz alkoholu: w dniu poprzedzającym badanie krwi, unikaj spożywania obfitych, tłustych posiłków oraz alkoholu. To pomoże wyeliminować wpływ tych czynników na wyniki badań.
 3. Woda: przed samym badaniem możesz wypić wodę. Woda nie wpływa na wyniki badań.
 4. Pora dnia: jeśli to możliwe, planuj badanie krwi na godziny poranne, między 7:00 a 10:00. Wynika to z faktu, że wiele procesów w organizmie ma swoje naturalne zmiany w ciągu dnia, co może wpłynąć na wyniki badań.
 5. Odpoczynek: przed samym pobraniem krwi, zaleca się odpoczynek przez około 15 minut. To pomoże uspokoić organizm i może zmniejszyć ewentualny stres, który może wpłynąć na wyniki.
 6. Leki: w miarę możliwości, przeprowadź badanie krwi przed przyjęciem porannej dawki leków. Jeśli jest to niemożliwe lub niebezpieczne z medycznego punktu widzenia, skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jak najlepiej postąpić. Zawsze informuj personel medyczny o przyjmowanych lekach, suplementach oraz preparatach ziołowych. Te informacje zostaną odnotowane w rejestracji i mogą mieć wpływ na interpretację wyników.
 7. Zgłoszenie medycznego stanu: jeśli jesteś chory lub masz jakiekolwiek dolegliwości, które mogą wpłynąć na wyniki badań krwi, poinformuj o tym personel medyczny podczas rejestracji lub przed samym pobraniem krwi.

Więcej informacji

Sprawdź nasze Punkty pobrań