HIV test potwierdzenia Western Blot

350,00 

W przypadku dodatniego lub niejednoznacznego wyniku badań w kierunku HIV Combo test ( Ab + Ag ), wykonuje się HIV test potwierdzenia Western Blot na obecność przeciwciał anty-HIV1 i anty-HIV2.

SKU: 421

Opis

HIV test potwierdzenia Western Blot stosowany jest w przypadku, potwierdzaniu wyników testów na obecność przeciwciał anty-HIV.

Potwierdzenie wyników testów przesiewowych:

Western Blot jest często używany do potwierdzenia dodatnich wyników testów przesiewowych, takich jak ELISA (Enzyme-Linked Immunosorbent Assay) lub testy kombinowane, które wykrywają zarówno przeciwciała anty-HIV, jak i antygeny p24.

Unikanie fałszywie dodatnich wyników:

Jest to bardziej zaawansowany test, który pomaga w wykluczeniu fałszywie dodatnich wyników, które mogą wystąpić z różnych powodów, takich jak obecność innych przeciwciał lub czynników interferujących.

 

Co w przypadku dodatniego wyniku:

  • W przypadku dodatniego wyniku Western Blot, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem lub specjalistą ds. HIV w celu omówienia dalszych kroków. Czasami mogą być konieczne dodatkowe testy, takie jak testy PCR (polymerase chain reaction), aby potwierdzić obecność samego wirusa.
  • Lekarz może również omówić plan leczenia antyretrowirusowego (ARV) w przypadku potwierdzenia zakażenia HIV.

Ważne jest, aby interpretację wyników Western Blot przeprowadził wykwalifikowany personel medyczny. Lekarz będzie w stanie ocenić pełen kontekst kliniczny, obejmujący historię medyczną pacjenta, inne wyniki badań i obecne objawy, co pomoże w dostosowaniu planu opieki medycznej.

Informacje dodatkowe

Termin

4

Materiał

surowica

Przygotowanie do badania Western Blot nie różni się znacząco od przygotowania do standardowego badania krwi. W większości przypadków nie wymaga się specjalnego przygotowania. Jest to rutynowe badanie krwi.