Badanie w kierunku Demodex (Nużeniec)

30,00 

Nużeńce (demodex) są roztoczami występującymi pospolicie, stale pasożytując w obrębie mieszków włosowych. Nużeńce są aktywne nocą i mogą wywoływać niezwykle rzadką chorobę zwaną nużycą. Do zarażenia dochodzi poprzez kontakt styczny lub niebezpośredni z osobą będącą nosicielem.

Nużeniec żywi się lipidami i łojem skórnym, często towarzyszą mu bakterie takie jak gronkowiec i paciorkowiec.

SKU: 1071

Opis

Nużeńce to mikroskopijne roztocza, które zasiedlają mieszki włosowe skóry ludzkiej. Są aktywne głównie w nocy, a ich obecność może być związana z rzadką dolegliwością skórną zwana nużycą. Kontakt bezpośredni lub pośredni z nosicielem może prowadzić do zarażenia nużeniem.

Dlaczego wykonać Badanie w kierunku nużycy (Demodex)?

  • Diagnoza Nużycy: pomaga w diagnozie rzadkiej choroby skórnej zwanej nużycą.
  • Ocena stanu skóry: pomaga w ocenie ogólnego stanu skóry i identyfikacji ewentualnych problemów z nią.
  • Podstawa do specjalistycznego leczenia: w razie potrzeby, umożliwia skierowanie do specjalisty dermatologa w celu celowanego leczenia.

 

Informacje dodatkowe

Termin

2 dni robocze

Materiał

rzęsy/brwi

  1. Nie myj włosów: Ważne jest, aby nie myć włosów przez określony czas przed pobraniem próbki. Unikaj stosowania szamponów, odżywek i innych produktów do pielęgnacji włosów w tym okresie.
  2. Nie używaj produktów stylizujących: Przed pobraniem próbki włosów powstrzymaj się od używania produktów stylizujących, takich jak żele, lakiery, pianki itp. Te produkty mogą wpływać na wyniki badania i utrudniać analizę próbki.
  3. Nie farbuj włosów: Unikaj farbowania włosów przed pobraniem próbki, ponieważ substancje chemiczne zawarte w farbach mogą wpływać na wyniki badania.
  4. Nie przycinaj włosów: Unikaj przycinania lub golenia włosów z obszaru, z którego ma być pobrana próbka. Włosy potrzebne do badania muszą być wystarczająco długie, aby można było je łatwo pobrać.
  5. Unikaj ekspozycji na substancje chemiczne: Staraj się unikać ekspozycji na substancje chemiczne, takie jak środki do dezynfekcji, silne detergenty, farby czy inne substancje, które mogą mieć wpływ na skład próbki włosów.