-16%

Cytologia cienkowarstwowa (LBC)

80,00 

Offer Ends In:
3Days05Hours13Minutes45Seconds

najniższa cena badania z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem obniżki to 95,00 zł

 

SKU: 1080

Opis

Ogólne informacje o badaniu:

Cytologia na podłożu płynnym ( LBC  – liquid base cytology) pozwala na wykrycie nieprawidłowości w obrębie szyjki macicy. Cytologia płynna jest znacznie dokładniejsza od konwencjonalnej cytologi stosowanej dotychczas. Cechuje się zwiększoną wykrywalnością wszelkich nieprawidłowości m.in. stanów zapalnych, nieprawidłowych komórek wskazujących na raka szyjki macicy. Czułość tradycyjnej cytologi wynosi 60 procent , cytologia LBC odznacza się nawet dwukrotnie większą wykrywalnością nieprawidłowych komórek szyjki macicy. Wskazania do cytologi płynnej to przede wszystkim sprawdzenie stanu zdrowia kobiet, ocena ryzyka zakażenia wirusem HPV czy monitorowanie leczenia z powodu śródnabłonkowej neoplazji szyjki macicy czy raka szyjki macicy. Zaletami wykonania cytologi na podłożu płynnym są :

  • dwukrotnie większa wykrywalność nawet wczesnych zmian nowotworowych w porównaniu do tradycyjnej cytologii.
  • bardzo wysoka wiarygodność wyniku ze względu na doskonałą jakość preparatu
  • mniejsza konieczność powtórzenia badania ze względu na słabą jakoś preparatów nie nadających się do oceny
  • możliwość wykonania dodatkowych badań z tej samej próbki ( oznaczenie HPV HR, określenie stopnia wbudowania wirusa HPV w szyjkę macicy )

 

Przygotowanie do badań:

Badania nie powinno się wykonywać podczas okresu. Zaleca się wykonanie nie wcześniej niż 4 dni po zakończeniu miesiączki i nie później niż 4 dni przed spodziewaną miesiączką.

Informacje dodatkowe

Termin

14 dni roboczych

Materiał

wymaz