U niektórych pacjentów choroba przebiega bez objawowo, z niewielkimi odchyleniami od normy w wynikach biochemicznych. U reszty pacjentów można zaobserwować wyraźne objawy :
Wątroba – zazwyczaj w pierwszej kolejności atakowana jest wątroba. Towarzyszyć mogą objawy takie jak : osłabienie, uczucie zmęczenia, mdłości, swędzenie skóry, utrata masy ciała, ból i wzdęcia brzucha, żółtaczka. Podczas wykonywania podstawowych badań krwi można zaobserwować wysoką aktywność aminotransferaz w surowicy ( ALT, AST ).
Układ nerwowy – nagromadzenie miedzi w układzie nerwowym może prowadzić do utraty kontrolowania mięśni, co skutkuje wykonywaniem mimowolnych ruchów przez chorych. Do objawów zalicza się również drżenie mięśni, problemy z koordynacją ruchową, problemy z mową czy trudności w połykaniu sliny.
Zaburzenia psychiczne -zmieniona funkcja mózgu spowodowana nadmiarem miedzi może prowadzić do problemów natury psychicznej, takie jak zmiany w zachowaniu czy osobowości, nadmierna nerwowość, utrata kontraktu z rzeczywistością.