Wymaz z zębodołu

35,00 

Ogólne informacje o badaniu:

Wymaz z zębodołu to specjalistyczne badanie, polegające na pobraniu próbki bakteryjnej z przestrzeni między zębowej, czyli z tzw. zębodołu. Próba ta jest następnie poddana badaniu mikrobiologicznemu w laboratorium, aby wykryć obecność bakterii i ocenić ich ilość oraz rodzaj.

Przygotowanie do badania:

Pacjent przed pobraniem wymazu nie powinien :

– myć zębów

– spożywać pokarmów

– pić

– płukać jamy ustnej oraz gardła

– palić papierosów

Inne informacje:

W przypadku rozpoznania patogennego szczepu wykonywany jest antybiogram lub mykogram, co wiąże się z dodatkową opłatą według cennika badań.

SKU: 1007

Opis

Wymaz z zębodołu to specjalistyczne badanie, polegające na pobraniu próbki bakteryjnej z przestrzeni między zębowej, czyli z tzw. zębodołu. Próbka ta jest następnie poddana badaniu mikrobiologicznemu w laboratorium, aby wykryć obecność bakterii i ocenić ich ilość oraz rodzaj. Posiew z wymazu z zębodołu jest badanem, które pozwala na dokładną identyfikację bakterii i ocenę ich wrażliwości na różne antybiotyki. Dzięki temu można określić najskuteczniejszy sposób leczenia infekcji bakteryjnej związanej z zębami i dziąsłami. Wymaz z zębodołu i posiew są szczególnie przydatne w przypadku podejrzenia infekcji zęba lub dziąsła, a także w przypadku leczenia zapaleń.

Procedura pobrania wymazu jest bezpieczna i nie wiąże się z dyskomfortem pacjenta.

Więcej na temat przygotowania do badań znajdziesz tu https://lab-med.pl/nasze-badania/przed-badaniem/

Informacje dodatkowe

Termin

4 dni robocze

Materiał

surowica