Wymaz z przedsionka nosa w kierunku MRSA (jedna strona)

35,00 

Ogólne informacje o badaniu:

Badanie wymazu w kierunku MRSA jest zwykle przeprowadzane u pacjentów hospitalizowanych w szpitalach lub innych placówkach medycznych, gdzie istnieje ryzyko zakażenia bakterią MRSA. Posiew polega na namnażaniu bakterii znajdujących się w materiale biologicznym oraz ich identyfikację na podstawie charakterystycznego wyglądu kolonii bakteryjnych i innych parametrów mikrobiologicznych.

Przygotowanie do badania:

  • Wymaz można pobrać po 5 dniach od odstawienia antybiotyku.
  • Nie należy stosować preparatów do płukania nosa lub innych leków bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.
  • Przed samym badaniem nie należy wydmuchiwać nosa.

Inne informacje:

W przypadku rozpoznania patogennego szczepu wykonywany jest antybiogram lub mykogram, co wiąże się z dodatkową opłatą według cennika badań.

SKU: 1011

Opis

MRSA to szczep bakterii Staphylococcus aureus, który jest oporny na antybiotyki z grupy penicylin oraz innych leków przeciwbakteryjnych.

Badanie wymazu w kierunku MRSA jest zwykle przeprowadzane u pacjentów hospitalizowanych w szpitalach lub innych placówkach medycznych, gdzie istnieje ryzyko zakażenia bakterią MRSA. Szczególnie narażone na zakażenie MRSA są osoby z obniżoną odpornością, przewlekle chore, a także osoby przebywające na oddziałach intensywnej terapii lub poddawane zabiegom chirurgicznym.

Posiew polega na namnażaniu bakterii znajdujących się w materiale biologicznym oraz ich identyfikację na podstawie charakterystycznego wyglądu kolonii bakteryjnych i innych parametrów mikrobiologicznych. Dodatkowo ocenia się ich wrażliwość na poszczególne antybiotyki.

Więcej na temat przygotowania do badań znajdziesz tu https://lab-med.pl/nasze-badania/przed-badaniem/

Informacje dodatkowe

Termin

4 dni robocze

Materiał

wymaz