Wymaz z prawego worka spojówkowego
45,00 zł
Ogólne informacje o badaniu:
Celem badanie jest zidentyfikowanie drobnoustrojów, które mogą powodować infekcje oka, takie jak zapalenie spojówek.
Przygotowanie do badania:
- Wymaz wykonuje się 3-5 dni po odstawieniu antybiotyku o ile był przyjmowany.
- Nie powinno się zażywać kropli do oczu na 2-3 dni przed planowanym badaniem.
Inne informacje:
W przypadku rozpoznania patogennego szczepu wykonywany jest antybiogram lub mykogram, co wiąże się z dodatkową opłatą według cennika badań.
- Opis
- Informacje dodatkowe
Opis
Celem badanie jest zidentyfikowanie drobnoustrojów, które mogą powodować infekcję oka, takie jak zapalenie spojówek. Badanie to jest szczególnie przydatne w przypadku podejrzenia infekcji bakteryjnej lub wirusowej, ponieważ umożliwia lekarzowi zidentyfikowanie patogenu oraz dostosowanie odpowiedniego leczenia.
Wymaz z worka spojówkowego może również pomóc w diagnostyce alergii ocznej lub innych stanów zapalnych oka, ponieważ pozwala na zbadanie stanu wydzieliny z worka spojówkowego.
Procedura pobrania wymazu jest bezpieczna i nie wiąże się z dyskomfortem pacjenta.
Informacje dodatkowe
Termin | 4 dni robocze |
---|---|
Materiał | wymaz |