Wymaz z jamy ustnej

35,00 

Ogólne informacje o badaniu:

Wymaz z jamy ustne opiera się na ocenie mikrobiologiczne próbki pod kątem gatunków i ilości bakterii i grzybów drożdżopodobnych, które znajdują się w jamie ustnej. Wykonanie posiewu pozwala na oznaczenie szczepów bakterii chorobowych wraz z oznaczeniem antybiogramu aby umożliwić lekarzowi wybór odpowiedniego antybiotyku.

Przygotowanie do badania:

Pacjent przed pobraniem wymazu nie powinien :

– myć zębów

– spożywać pokarmów

– pić

– płukać jamy ustnej oraz gardła

– palić papierosów

Inne informacje:

W przypadku rozpoznania patogennego szczepu wykonywany jest antybiogram lub mykogram, co wiąże się z dodatkową opłatą według cennika badań.

SKU: 1004

Opis

Wymaz z jamy ustnej opiera się na ocenie mikrobiologicznej próbki pod kątem gatunków ilości bakterii i grzybów drożdżopodobnych, które znajdują się w jamie ustnej. Wykonanie posiewu pozwala oznaczenie szczepów bakterii chorobotwórczych wraz z oznaczeniem antybiogramu aby umożliwić lekarzowi wybór odpowiedniego antybiotyku.

Badanie wykonuje się najczęściej w przypadkach ciężkich aft, nawracających ran wewnątrz jamy ustnej oraz przy braku reakcji na prowadzoną antybiotykoterapię. Procedura pobrania wymazu jest bezpieczna i nie wiąże się z dyskomfortem pacjenta.

Więcej na temat przygotowania do badań znajdziesz tu https://lab-med.pl/nasze-badania/przed-badaniem/

Informacje dodatkowe

Termin

4 dni robocze

Materiał

wymaz