Toxo (Toxoplasma gondii) IgM

, ,

Toxo (Toxoplasma gondii) IgM

45,00 

Toksoplazmoza to choroba wywołana przez pierwotniaka Toxoplasma gondii, który w organizmie człowieka, swojego żywiciela pośredniego, może bytować bezobjawowo lub powodować patologiczne zmiany, zwłaszcza u dzieci w czasie prenatalnym i niemowlęcym . Diagnostyka toksoplazmozy jest badaniem obowiązkowym w czasie ciąży. Badanie to zalecane jest każdej ciężarnej oraz kobietom planującym ciąże.

SKU: 427 Kategorie: , , Znacznik:

Toksoplazmoza to choroba wywołana przez pierwotniaka Toxoplasma gondii, który w organizmie człowieka, swojego żywiciela pośredniego, może bytować bezobjawowo lub powodować patologiczne zmiany, zwłaszcza u niemowląt i płodu. Diagnostyka toksoplazmozy jest badaniem obowiązkowym w czasie ciąży. Badanie to zalecane jest każdej ciężarnej oraz kobietom planującym ciążę. Przeciwciała klasy IgM pojawaiają się dziesiątego dnia po zakażeniu; osiągają maksymalne stężenie ok. 2-3 tygodnia i zanikają pod koniec czwartego miesiąca. Oznaczenie ich stężenia służy zatem diagnozowaniu wczesnego zakażenia lub jego nawrotu.

 

Zapisz się do newslettera Laboratorium Medycznego Lab-med

Otrzymuj:
– informacje o profilaktyce zdrowotnej
– materiały edukacyjne dotyczące badań laboratoryjnych
– zaproszenia do akcji zdrowotnych
– informacje o nowych badaniach i ofercie laboratorium

Administratorem danych osobowych jest podmiot medyczny P.P.H.U. BOR-POL Mariusz Borkowski  z siedzibą w Sośnicowicach ul. Przemysłowa 6 44-153 Sośnicowice, prowadzący markę laboratoryjną pod nazwą Laboratorium medyczne Lab-med z siedzibą ul. Raciborska 9, 44-153 Sośnicowice.
Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usługi newslettera na podstawie udzielonej zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO).
Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania newslettera.
Zgodę można w każdej chwili cofnąć, klikając w link rezygnacji z subskrypcji w stopce każdego newslettera.
Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności: https://lab-med.pl/regulaminy/polityka-prywatnosci/

Termin

3 dni robocze

Materiał

surowica

Koszyk

Pasek narzędzi ułatwień dostępu

Toxo (Toxoplasma gondii) IgMToxo (Toxoplasma gondii) IgM
45,00 
Przewijanie do góry
Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner Call Now Button