Panel – WARZYWA (10 alergenów)

140,00 

Panel pokarmowy – Warzywa to test alergiczny, który umożliwia diagnostykę alergii pokarmowych związaną z spożyciem 10 powszechnie występujących warzyw w naszej diecie. Test składa się z 10 alergenów, które pozwalają na identyfikację alergii.

 

SKU: 968

Opis

Alergia pokarmowa na warzywa często objawia się zaburzeniami ze strony układu pokarmowego, takimi jak nudności, wymioty, biegunka oraz kurczowy ból brzucha. Mogą także występować atopowe zmiany skórne. Po wyeliminowaniu alergizujących warzyw z diety objawy zazwyczaj ustępują. Świeże warzywa są głównym źródłem uczulenia, a najczęstszymi alergenami są seler, marchewka, ziemniaki i pomidory.

Należy zauważyć, że zespół alergii jamy ustnej (OAS) często jest związany z krzyżową reakcją alergiczną na alergeny wziewne i pokarmowe. Na przykład, osoby uczulone na pyłek brzozy mogą wykazywać objawy alergii po spożyciu jabłek, marchwi, orzechów laskowych czy brzoskwiń, podobnie jak osoby uczulone na pyłki traw mogą reagować alergicznie na pomidory.

Test jest dedykowany osobom podejrzewającym u siebie alergię pokarmową na warzywa, umożliwiając identyfikację konkretnych alergenów, które mogą być przyczyną niepożądanych reakcji organizmu.

Przygotowanie:

Więcej informacji

Informacje dodatkowe

Termin

7 dni roboczych

Materiał

surowica

Pakiet zawiera alergeny takie jak:

Badanie wykonywane jest metodą Immunoblot, zestawem firmy Euroimmun.