Mocz – posiew

35,00 

Ogólne informacje o badaniu:

Badanie posiewu moczu jest wykonywane w celu wykrycia obecności bakterii lub innych patogenów w próbce moczu. Jest to ważne badanie diagnostyczne, przydatne w przypadku podejrzenia infekcji układu moczowego, takiej jak zapalenie pęcherza moczowego czy zapalenie nerek. Wynik badania pozwala na zidentyfikowanie konkretnej bakterii, która jest przyczyną infekcji.

Przygotowanie do badania:

W celu uzyskania dokładnych i wiarygodnych wyników próbka moczu powinna:

  • Być pobrana z porannego moczu po przerwie nocnej.
  • Pochodzić ze “środkowego strumienia”.
  • Być dostarczona do laboratorium w odpowiednim, jałowym pojemniku.
  • Przed pobraniem, pamiętaj o dokładnym umyciu okolic krocza.

Inne informacje:

W przypadku rozpoznania patogennego szczepu wykonywany jest antybiogram lub mykogram, co wiąże się z dodatkową opłatą według cennika badań.

SKU: 1000

Opis

Badanie posiewu moczu jest wykonywane w celu wykrycia obecności bakterii lub innych patogenów w próbce moczu. Jest to ważne badanie diagnostyczne, przydatne w przypadku podejrzenia infekcji układu moczowego, takiej jak zapalenie pęcherza moczowego czy zapalenie nerek. Wynik badania pozwala na zidentyfikowanie konkretnej bakterii, która jest przyczyną infekcji. Pozwala to na dobranie odpowiedniego leczenia antybiotykowego. Badanie posiewu moczu jest również wykonywane w celu monitorowania skuteczności leczenia oraz w przypadku nawracających infekcji układu moczowego, aby zidentyfikować przyczynę nawracających infekcji i zapobiec dalszym zachorowaniom.

Najczęstszą bakterią wywołującą zapalenie jest E. coli a kobiety są bardziej narażone na infekcje ze względu na swoją anatomię. Osoby z chorobami nerek takimi jak kamienie nerkowe lub cukrzyca są bardziej podatne na powikłania związane z zapaleniem układu moczowego.

Więcej na temat przygotowania do badań znajdziesz tu https://lab-med.pl/nasze-badania/przed-badaniem/

Informacje dodatkowe

Termin

4 dni robocze

Materiał

mocz