IgE sp. Topola (T14)

40,00 

Badanie IgE sp. Topola (T14) to ilościowe oznaczenie przeciwciał klasy IgE specyficznych w stosunku do alergenów pyłku topoli. Jest to test diagnostyczny używany w celu zidentyfikowania stężenia IgE specyficznego dla alergenów topoli, co ma istotne znaczenie w diagnostyce klinicznej chorób alergicznych zależnych od IgE.

Opis

Charakterystyka badania IgE sp. Topola (T14):

Badanie koncentruje się na ilościowym oznaczeniu przeciwciał klasy IgE, które uczestniczą w mechanizmie atopowych reakcji alergicznych, zwłaszcza w natychmiastowej reakcji nadwrażliwości typu I.

Inne panele:

W przypadku, gdy z wywiadu nie wynika jednoznacznie, na pyłek którego drzewa pacjent jest uczulony (np. w okresie objawów kwitną inne drzewa), można wykonać oznaczenie IgE za pomocą paneli pyłku topoli i innych drzew Panel – Drzewa (10 alergenów)

Bezpieczeństwo badania:

Oznaczenie IgE nie stanowi zagrożenia dla badanego, co różni się od testów skórnych i prowokacji, które mogą potencjalnie wywołać reakcje alergiczne u pacjenta.

Informacje dodatkowe

Termin

7 dni roboczych

Materiał

surowica

Przed przystąpieniem do badania krwi, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, aby uzyskać jak najdokładniejsze i wiarygodne wyniki. Poniżej znajdziesz wskazówki, które powinny pomóc, w spełnieniu wszystkich wymagań i zaleceń dotyczących przygotowania do badania krwi:

  1. Czas od ostatniego posiłku: upewnij się, że między ostatnim posiłkiem a pobraniem krwi minęło co najmniej 8-12 godzin. Pamiętaj, że powinieneś być na czczo podczas pobierania próbki krwi. To oznacza, że nie powinieneś jeść ani pić nic poza wodą przez ten czas.
  2. Unikaj obfitych i tłustych posiłków oraz alkoholu: w dniu poprzedzającym badanie krwi, unikaj spożywania obfitych, tłustych posiłków oraz alkoholu. To pomoże wyeliminować wpływ tych czynników na wyniki badań.
  3. Woda: przed samym badaniem możesz wypić wodę. Woda nie wpływa na wyniki badań.
  4. Pora dnia: jeśli to możliwe, planuj badanie krwi na godziny poranne, między 7:00 a 10:00. Wynika to z faktu, że wiele procesów w organizmie ma swoje naturalne zmiany w ciągu dnia, co może wpłynąć na wyniki badań.
  5. Odpoczynek: przed samym pobraniem krwi, zaleca się odpoczynek przez około 15 minut. To pomoże uspokoić organizm i może zmniejszyć ewentualny stres, który może wpłynąć na wyniki.
  6. Leki: w miarę możliwości, przeprowadź badanie krwi przed przyjęciem porannej dawki leków. Jeśli jest to niemożliwe lub niebezpieczne z medycznego punktu widzenia, skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jak najlepiej postąpić. Zawsze informuj personel medyczny o przyjmowanych lekach, suplementach oraz preparatach ziołowych. Te informacje zostaną odnotowane w rejestracji i mogą mieć wpływ na interpretację wyników.
  7. Zgłoszenie medycznego stanu: jeśli jesteś chory lub masz jakiekolwiek dolegliwości, które mogą wpłynąć na wyniki badań krwi, poinformuj o tym personel medyczny podczas rejestracji lub przed samym pobraniem krwi.

Więcej informacji