IgE sp. Piórka papużki falistej (E78)

40,00 

Badanie IgE sp. Piórka Papużki Falistej (F78) to ilościowe oznaczenie przeciwciał klasy IgE specyficznych dla alergenów pióra papużki falistej.

Opis

Cel badania IgE sp. Piórka papużki falistej (E78):

Badanie ma na celu diagnozowanie uczulenia na pióra papużki falistej poprzez ilościowe oznaczenie przeciwciał klasy IgE specyficznych dla alergenów związanych z piórami papużki.

Alergeny piór papużki unoszące się w powietrzu stanowią alergen wziewny, który może powodować alergię oddechową.

Objawy uczulenia:

Uczulenie na pióra papużki falistej może prowadzić do objawów alergii oddechowej, takich jak duszności, kaszel, kichanie, oraz innych objawów alergicznych.

Bezpieczeństwo Pacjenta:

W odróżnieniu od badań in vivo, takich jak testy skórne i prowokacje, in vitro oznaczenie sIgE nie niesie ryzyka dla pacjenta.

 

Informacje dodatkowe

Termin

7 dni roboczych

Materiał

surowica

Przed przystąpieniem do badania krwi, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, aby uzyskać jak najdokładniejsze i wiarygodne wyniki. Poniżej znajdziesz wskazówki, które powinny pomóc, w spełnieniu wszystkich wymagań i zaleceń dotyczących przygotowania do badania krwi:

  1. Czas od ostatniego posiłku: upewnij się, że między ostatnim posiłkiem a pobraniem krwi minęło co najmniej 8-12 godzin. Pamiętaj, że powinieneś być na czczo podczas pobierania próbki krwi. To oznacza, że nie powinieneś jeść ani pić nic poza wodą przez ten czas.
  2. Unikaj obfitych i tłustych posiłków oraz alkoholu: w dniu poprzedzającym badanie krwi, unikaj spożywania obfitych, tłustych posiłków oraz alkoholu. To pomoże wyeliminować wpływ tych czynników na wyniki badań.
  3. Woda: przed samym badaniem możesz wypić wodę. Woda nie wpływa na wyniki badań.
  4. Pora dnia: jeśli to możliwe, planuj badanie krwi na godziny poranne, między 7:00 a 10:00. Wynika to z faktu, że wiele procesów w organizmie ma swoje naturalne zmiany w ciągu dnia, co może wpłynąć na wyniki badań.
  5. Odpoczynek: przed samym pobraniem krwi, zaleca się odpoczynek przez około 15 minut. To pomoże uspokoić organizm i może zmniejszyć ewentualny stres, który może wpłynąć na wyniki.
  6. Leki: w miarę możliwości, przeprowadź badanie krwi przed przyjęciem porannej dawki leków. Jeśli jest to niemożliwe lub niebezpieczne z medycznego punktu widzenia, skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jak najlepiej postąpić. Zawsze informuj personel medyczny o przyjmowanych lekach, suplementach oraz preparatach ziołowych. Te informacje zostaną odnotowane w rejestracji i mogą mieć wpływ na interpretację wyników.
  7. Zgłoszenie medycznego stanu: jeśli jesteś chory lub masz jakiekolwiek dolegliwości, które mogą wpłynąć na wyniki badań krwi, poinformuj o tym personel medyczny podczas rejestracji lub przed samym pobraniem krwi.

Więcej informacji