IgE sp. Łupież konia (E3)

40,00 

Badanie IgE sp. Łupież konia (E3) to ilościowe oznaczenie w surowicy krwi przeciwciał klasy IgE specyficznych dla alergenów łupieżu, czyli złuszczonego naskórka końskiego.

Opis

Cel badania IgE sp. Łupież konia (E3):

Diagnostyka alergii na konie poprzez ilościowe oznaczenie przeciwciał IgE specyficznych dla alergenów łupieżu konia.

Alergie związane z kontaktem:

Alergia na konie może manifestować się różnorodnie, obejmując alergiczny nieżyt nosa, zapalenie spojówek, astmę, pokrzywkę, anafilaksję i alergię pokarmową. Nawet osoby bez bezpośredniego kontaktu z końmi mogą wykazywać uczulenie na alergeny koni.

Drogi narażenia na alergeny:

Główną drogą narażenia jest wdychanie alergenów obecnych w łupieżu końskim, który gromadzi się na sierści i unoszony jest w powietrzu. Osoby bezpośrednio narażone na kontakt z końmi oraz te o narażeniu pośrednim (np. w środkach komunikacji publicznej, w szkole, kontakt z przedmiotami z końskiego włosia) mogą być podatne na uczulenie.

Rola przeciwciał IgE w alergii:

Przeciwciała klasy IgE biorą udział w natychmiastowej reakcji nadwrażliwości typu I. U osób uczulonych na alergen konia, IgE specyficzne dla tego alergenu są wykrywalne we krwi.

Wyniki Testu:

Ilościowy wynik stężenia sIgE wyrażony jest w kU/l.

Ekstrakt:

Badanie wykorzystuje pełny ekstrakt E3 (e3) źródła alergenów – łupieżu z sierści konia.

Bezpieczeństwo testu:

Oznaczenie IgE in nie stanowi zagrożenia dla badanego.

Informacje dodatkowe

Termin

7 dni roboczych

Materiał

surowica

Przed przystąpieniem do badania krwi, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, aby uzyskać jak najdokładniejsze i wiarygodne wyniki. Poniżej znajdziesz wskazówki, które powinny pomóc, w spełnieniu wszystkich wymagań i zaleceń dotyczących przygotowania do badania krwi:

  1. Czas od ostatniego posiłku: upewnij się, że między ostatnim posiłkiem a pobraniem krwi minęło co najmniej 8-12 godzin. Pamiętaj, że powinieneś być na czczo podczas pobierania próbki krwi. To oznacza, że nie powinieneś jeść ani pić nic poza wodą przez ten czas.
  2. Unikaj obfitych i tłustych posiłków oraz alkoholu: w dniu poprzedzającym badanie krwi, unikaj spożywania obfitych, tłustych posiłków oraz alkoholu. To pomoże wyeliminować wpływ tych czynników na wyniki badań.
  3. Woda: przed samym badaniem możesz wypić wodę. Woda nie wpływa na wyniki badań.
  4. Pora dnia: jeśli to możliwe, planuj badanie krwi na godziny poranne, między 7:00 a 10:00. Wynika to z faktu, że wiele procesów w organizmie ma swoje naturalne zmiany w ciągu dnia, co może wpłynąć na wyniki badań.
  5. Odpoczynek: przed samym pobraniem krwi, zaleca się odpoczynek przez około 15 minut. To pomoże uspokoić organizm i może zmniejszyć ewentualny stres, który może wpłynąć na wyniki.
  6. Leki: w miarę możliwości, przeprowadź badanie krwi przed przyjęciem porannej dawki leków. Jeśli jest to niemożliwe lub niebezpieczne z medycznego punktu widzenia, skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jak najlepiej postąpić. Zawsze informuj personel medyczny o przyjmowanych lekach, suplementach oraz preparatach ziołowych. Te informacje zostaną odnotowane w rejestracji i mogą mieć wpływ na interpretację wyników.
  7. Zgłoszenie medycznego stanu: jeśli jesteś chory lub masz jakiekolwiek dolegliwości, które mogą wpłynąć na wyniki badań krwi, poinformuj o tym personel medyczny podczas rejestracji lub przed samym pobraniem krwi.

Więcej informacji