IgE sp. Leszczyna pospolita (T4)

40,00 

Badanie IgE sp. Leszczyna pospolita (T4) to ilościowe oznaczenie w surowicy krwi przeciwciał klasy IgE specyficznych dla alergenów pyłku leszczyny.

Opis

Cel badania IgE sp. Leszczyna pospolita (T4):

Diagnostyka uczuleń zależnych od przeciwciał IgE poprzez ilościowe oznaczenie przeciwciał IgE specyficznych dla alergenów pyłku leszczyny.

Przeciwciała klasy IgE biorą udział w natychmiastowej reakcji nadwrażliwości typu I, będącej mechanizmem atopowych reakcji alergicznych.

Osoby uczulone na pyłek leszczyny wykazują wykrywalne stężenie IgE specyficznego dla tego alergenu we krwi. Alergeny pyłku leszczyny mogą wywołać różnorodne objawy alergiczne. Pyłek leszczyny stanowi potencjalne ryzyko dla osób narażonych na kontakt z tym alergenem w powietrzu podczas kwitnienia roślin.

Bezpieczeństwo badania:

Oznaczenie sIgE jest bezpieczne dla pacjenta.

Ekstrakt alergenu:

Badanie wykorzystuje pełny ekstrakt T4 (t4) pyłku brzozy, reprezentującego alergen pyłku leszczyny.

Zespół alergii jamy ustnej (OAS):

Uwzględnia możliwość zespołu alergii jamy ustnej (OAS), który może powstać w wyniku reaktywności krzyżowej IgE między alergenami leszczyny a innymi roślinami, owocami lub warzywami.

Informacje dodatkowe

Termin

7 dni roboczych

Materiał

surowica

Przed przystąpieniem do badania krwi, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, aby uzyskać jak najdokładniejsze i wiarygodne wyniki. Poniżej znajdziesz wskazówki, które powinny pomóc, w spełnieniu wszystkich wymagań i zaleceń dotyczących przygotowania do badania krwi:

  1. Czas od ostatniego posiłku: upewnij się, że między ostatnim posiłkiem a pobraniem krwi minęło co najmniej 8-12 godzin. Pamiętaj, że powinieneś być na czczo podczas pobierania próbki krwi. To oznacza, że nie powinieneś jeść ani pić nic poza wodą przez ten czas.
  2. Unikaj obfitych i tłustych posiłków oraz alkoholu: w dniu poprzedzającym badanie krwi, unikaj spożywania obfitych, tłustych posiłków oraz alkoholu. To pomoże wyeliminować wpływ tych czynników na wyniki badań.
  3. Woda: przed samym badaniem możesz wypić wodę. Woda nie wpływa na wyniki badań.
  4. Pora dnia: jeśli to możliwe, planuj badanie krwi na godziny poranne, między 7:00 a 10:00. Wynika to z faktu, że wiele procesów w organizmie ma swoje naturalne zmiany w ciągu dnia, co może wpłynąć na wyniki badań.
  5. Odpoczynek: przed samym pobraniem krwi, zaleca się odpoczynek przez około 15 minut. To pomoże uspokoić organizm i może zmniejszyć ewentualny stres, który może wpłynąć na wyniki.
  6. Leki: w miarę możliwości, przeprowadź badanie krwi przed przyjęciem porannej dawki leków. Jeśli jest to niemożliwe lub niebezpieczne z medycznego punktu widzenia, skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jak najlepiej postąpić. Zawsze informuj personel medyczny o przyjmowanych lekach, suplementach oraz preparatach ziołowych. Te informacje zostaną odnotowane w rejestracji i mogą mieć wpływ na interpretację wyników.
  7. Zgłoszenie medycznego stanu: jeśli jesteś chory lub masz jakiekolwiek dolegliwości, które mogą wpłynąć na wyniki badań krwi, poinformuj o tym personel medyczny podczas rejestracji lub przed samym pobraniem krwi.

Więcej informacji