IgE sp. Kakao (F93)

40,00 

Badanie IgE sp. Kakao (F93) to ilościowe oznaczenie stężenia przeciwciał klasy IgE specyficznych dla alergenów kakao.

Opis

Cel badania IgE sp. Kakao (F93):

Ilościowe oznaczenie stężenia przeciwciał klasy IgE specyficznych dla alergenów kakao w surowicy krwi.

Uczulenie na kakao może prowadzić do objawów takich jak astma oskrzelowa, katar lub atopowe zapalenie skóry.

Proces produkcji kakao:

Kakao wytwarzane jest z nasion kakaowca, poddawanych fermentacji, suszeniu, paleniu i proszkowaniu. Proszek uzyskany z kakao (F93) jest przetwarzany na różne sposoby, m.in. bezpośrednio do produkcji czekolady piekarniczej, frakcjonowania na masło kakaowe i sproszkowane kakao, oraz dodawania do produktów słodzonych, tworząc czekoladę (F105).

Skład kakao:

Kakao zawiera alkaloidy teobrominę i kofeinę. W przypadku uczulenia na kakao, zaleca się unikanie napojów typu Coca i Pepsi Cola oraz gumy karaya, ze względu na możliwą reaktywność krzyżową IgE.

Częstość uczulenia:

Uważano, że uczulenie na kakao występuje sporadycznie, jednak badania wskazują, że może to być dość powszechne, zgłaszane przez 15-18% osób z alergią pokarmową w niektórych populacjach. Uczulenie na kakao może występować u pracowników przemysłu cukierniczego, gdzie surowe kakao może działać jako silny alergen.

Informacje dodatkowe

Termin

7 dni roboczych

Materiał

surowica

Przed przystąpieniem do badania krwi, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, aby uzyskać jak najdokładniejsze i wiarygodne wyniki. Poniżej znajdziesz wskazówki, które powinny pomóc, w spełnieniu wszystkich wymagań i zaleceń dotyczących przygotowania do badania krwi:

  1. Czas od ostatniego posiłku: upewnij się, że między ostatnim posiłkiem a pobraniem krwi minęło co najmniej 8-12 godzin. Pamiętaj, że powinieneś być na czczo podczas pobierania próbki krwi. To oznacza, że nie powinieneś jeść ani pić nic poza wodą przez ten czas.
  2. Unikaj obfitych i tłustych posiłków oraz alkoholu: w dniu poprzedzającym badanie krwi, unikaj spożywania obfitych, tłustych posiłków oraz alkoholu. To pomoże wyeliminować wpływ tych czynników na wyniki badań.
  3. Woda: przed samym badaniem możesz wypić wodę. Woda nie wpływa na wyniki badań.
  4. Pora dnia: jeśli to możliwe, planuj badanie krwi na godziny poranne, między 7:00 a 10:00. Wynika to z faktu, że wiele procesów w organizmie ma swoje naturalne zmiany w ciągu dnia, co może wpłynąć na wyniki badań.
  5. Odpoczynek: przed samym pobraniem krwi, zaleca się odpoczynek przez około 15 minut. To pomoże uspokoić organizm i może zmniejszyć ewentualny stres, który może wpłynąć na wyniki.
  6. Leki: w miarę możliwości, przeprowadź badanie krwi przed przyjęciem porannej dawki leków. Jeśli jest to niemożliwe lub niebezpieczne z medycznego punktu widzenia, skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jak najlepiej postąpić. Zawsze informuj personel medyczny o przyjmowanych lekach, suplementach oraz preparatach ziołowych. Te informacje zostaną odnotowane w rejestracji i mogą mieć wpływ na interpretację wyników.
  7. Zgłoszenie medycznego stanu: jeśli jesteś chory lub masz jakiekolwiek dolegliwości, które mogą wpłynąć na wyniki badań krwi, poinformuj o tym personel medyczny podczas rejestracji lub przed samym pobraniem krwi.

Więcej informacji