IgE sp. Cebula (F48)

40,00 

Alergen cebuli to ekstrakt, który może wywoływać reakcję alergiczną u osób uczulonych.

Alergia na cebulę jest stosunkowo rzadka, ale może występować u niektórych osób. Objawy alergii na cebulę mogą obejmować:

 • Swędzenie i zaczerwienienie skóry: reakcje skórne to częste objawy alergii.
 • Pokrzywka: wysypka na skórze w postaci czerwonych bąbli lub plam.
 • Obrzęk ust, twarzy lub języka: może wystąpić w przypadku reakcji alergicznej o większym nasileniu.
 • Kichanie, katar, trudności w oddychaniu.

Opis

Cel badania IgE sp. Cebula (F48):

 • Ocenia ilość swoistego przeciwciała IgE skierowanego przeciwko alergenowi związanemu z cebulą (F48).
 • Cebula jest jednym z potencjalnych alergenów pokarmowych.
 • Alergia na cebulę może objawiać się różnymi objawami, takimi jak swędzenie, zaczerwienienie skóry, pokrzywka, kichanie, katar, trudności w oddychaniu czy problemy trawiennie.

Interpretacja wyników:

Dodatni wynik:

Oznacza to, że organizm wykazuje reakcję immunologiczną w postaci zwiększonej ilości przeciwciał IgE skierowanych przeciwko alergenowi związanemu z cebulą (F48). Wynik ten sugeruje alergię na cebulę.

Ujemny wynik:

Brak zwiększonej ilości przeciwciał IgE skierowanych przeciwko cebuli (F48) może wskazywać na brak alergii na ten alergen.

Badania na obecność swoistych przeciwciał IgE są ważne w diagnostyce alergii pokarmowych. Jednak interpretację wyników i dalsze postępowanie powinien ustalić lekarz, zwłaszcza specjalista ds. alergii. W przypadku podejrzenia alergii na cebulę, istotne jest również rozważenie konsultacji z lekarzem i dokładne omówienie historii klinicznej pacjenta.

 

Informacje dodatkowe

Termin

7 dni roboczych

Materiał

surowica

Przed przystąpieniem do badania krwi, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, aby uzyskać jak najdokładniejsze i wiarygodne wyniki. Poniżej znajdziesz wskazówki, które powinny pomóc, w spełnieniu wszystkich wymagań i zaleceń dotyczących przygotowania do badania krwi:

 1. Czas od ostatniego posiłku: upewnij się, że między ostatnim posiłkiem a pobraniem krwi minęło co najmniej 8-12 godzin. Pamiętaj, że powinieneś być na czczo podczas pobierania próbki krwi. To oznacza, że nie powinieneś jeść ani pić nic poza wodą przez ten czas.
 2. Unikaj obfitych i tłustych posiłków oraz alkoholu: w dniu poprzedzającym badanie krwi, unikaj spożywania obfitych, tłustych posiłków oraz alkoholu. To pomoże wyeliminować wpływ tych czynników na wyniki badań.
 3. Woda: przed samym badaniem możesz wypić wodę. Woda nie wpływa na wyniki badań.
 4. Pora dnia: jeśli to możliwe, planuj badanie krwi na godziny poranne, między 7:00 a 10:00. Wynika to z faktu, że wiele procesów w organizmie ma swoje naturalne zmiany w ciągu dnia, co może wpłynąć na wyniki badań.
 5. Odpoczynek: przed samym pobraniem krwi, zaleca się odpoczynek przez około 15 minut. To pomoże uspokoić organizm i może zmniejszyć ewentualny stres, który może wpłynąć na wyniki.
 6. Leki: w miarę możliwości, przeprowadź badanie krwi przed przyjęciem porannej dawki leków. Jeśli jest to niemożliwe lub niebezpieczne z medycznego punktu widzenia, skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jak najlepiej postąpić. Zawsze informuj personel medyczny o przyjmowanych lekach, suplementach oraz preparatach ziołowych. Te informacje zostaną odnotowane w rejestracji i mogą mieć wpływ na interpretację wyników.
 7. Zgłoszenie medycznego stanu: jeśli jesteś chory lub masz jakiekolwiek dolegliwości, które mogą wpłynąć na wyniki badań krwi, poinformuj o tym personel medyczny podczas rejestracji lub przed samym pobraniem krwi.

Więcej informacji