CRP

Kiła (Treponema pallidum) test potwierdzenia FTA ABS IgM

64,00 

Test FTA ABS. Wykorzystywany jest do potwierdzenia dodatnich lub niejednoznacznych wyników badań przesiewowych w starym zakażeniu (IgM)  w kierunku kiły.

SKU: 502

Opis

Badanie FTA-ABS IgM, służy do wykrywania przeciwciał antytreponemalnych, zwanych również przeciwciałami anty-Treponema pallidum, bakterią odpowiedzialną za kiłę. FTA-ABS to skrót od Fluorescent Treponemal Antibody Absorption Test, a IgM oznacza immunoglobulinę M, jedną z klas przeciwciał.

Diagnostyka kiły:

Badanie to jest stosowane do potwierdzenia obecności przeciwciał anty-Treponema pallidum, zwłaszcza immunoglobuliny M, która jest wytwarzana w początkowym stadium zakażenia kiłą.

Wyniki badania:

Podwyższone wyniki FTA-ABS IgM:

Oznaczają obecność przeciwciał anty-Treponema pallidum, co może wskazywać na aktywne zakażenie kiłą, szczególnie we wczesnych stadiach choroby.

Zaniżone wyniki FTA-ABS IgM:

Oznaczają brak przeciwciał anty-Treponema pallidum.

Pozytywny wynik wymaga potwierdzenia i oceny przez lekarza.

Informacje dodatkowe

Termin

10 dni roboczych

Materiał

surowica

Przed przystąpieniem do badania krwi, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, aby uzyskać jak najdokładniejsze i wiarygodne wyniki. Poniżej znajdziesz wskazówki, które powinny pomóc, w spełnieniu wszystkich wymagań i zaleceń dotyczących przygotowania do badania krwi:

  1. Czas od ostatniego posiłku: upewnij się, że między ostatnim posiłkiem a pobraniem krwi minęło co najmniej 8-12 godzin. Pamiętaj, że powinieneś być na czczo podczas pobierania próbki krwi. To oznacza, że nie powinieneś jeść ani pić nic poza wodą przez ten czas.
  2. Unikaj obfitych i tłustych posiłków oraz alkoholu: w dniu poprzedzającym badanie krwi, unikaj spożywania obfitych, tłustych posiłków oraz alkoholu. To pomoże wyeliminować wpływ tych czynników na wyniki badań.
  3. Woda: przed samym badaniem możesz wypić wodę. Woda nie wpływa na wyniki badań.
  4. Pora dnia: jeśli to możliwe, planuj badanie krwi na godziny poranne, między 7:00 a 10:00. Wynika to z faktu, że wiele procesów w organizmie ma swoje naturalne zmiany w ciągu dnia, co może wpłynąć na wyniki badań.
  5. Odpoczynek: przed samym pobraniem krwi, zaleca się odpoczynek przez około 15 minut. To pomoże uspokoić organizm i może zmniejszyć ewentualny stres, który może wpłynąć na wyniki.
  6. Leki: w miarę możliwości, przeprowadź badanie krwi przed przyjęciem porannej dawki leków. Jeśli jest to niemożliwe lub niebezpieczne z medycznego punktu widzenia, skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jak najlepiej postąpić. Zawsze informuj personel medyczny o przyjmowanych lekach, suplementach oraz preparatach ziołowych. Te informacje zostaną odnotowane w rejestracji i mogą mieć wpływ na interpretację wyników.
  7. Zgłoszenie medycznego stanu: jeśli jesteś chory lub masz jakiekolwiek dolegliwości, które mogą wpłynąć na wyniki badań krwi, poinformuj o tym personel medyczny podczas rejestracji lub przed samym pobraniem krwi.

Więcej informacji