Borrelia IgM met. ELISA

43,00 

Borelioza to choroba wywołana przez bakterię Borrelia burgdorferi. Szacuje że, że w Europie nawet co 3 kleszcz jest nosicielem bakterii wywołującej boreliozę. Podstawowymi objawami Borreli są :

  • powiększające się zaczerwienienie na skórze ( tzw. rumień wędrujący )
  • symptomy grypodobne,
  • zapalenia i bóle stawów,
  • zaburzenia czucia,
SKU: 477

Opis

Ważne, by zdiagnozować boreliozę we wczesnej fazie, ponieważ można ją wówczas całkowicie wyleczyć. Natomiast zaawansowana choroba w stadium przewlekłym trudno poddaje się terapii i część dolegliwości pozostaje na całe życie.

Podstawą diagnostyki Borreliozy jest wykonanie badania specyficznych przeciwciał przeciwko Borrelia klasy IgG i IgM metodą ELISA jest zalecane przez Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych jako pierwszy etap diagnostyki. Wynik dodani w teście ELISA w klasie IgM lub IgG należy potwierdzić dokładniejszym testem Western Blot.

Informacje dodatkowe

Termin

3 dni robocze

Materiał

surowica

  1. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Pacjent zazwyczaj nie musi być na czczo, co oznacza, że badanie może być przeprowadzone zarówno przed posiłkiem, jak i po posiłku.
  2. Jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek leki, powinien poinformować personel medyczny o tym przed badaniem. Niektóre leki mogą wpływać na wyniki testu.